Základem dobrého bydlení je odolná střecha

Kvalita je jednou z nejdůležitějších hodnot v mnoha oblastech lidské činnosti. Při stavbě či rekonstrukci domu by na ni však měl být kladen důraz dvojnásob. Stačí zanedbat jeden jediný aspekt a celkový výsledek může být zničen.

Jedním ze zcela zásadních prvků domu je střecha. Dobře udělaná střecha ochraňuje dům před neustálým působením povětrnostních vlivů, jako je vítr, déšť, sníh a sluneční záření. Velmi podstatnou roli zde hraje druh a kvalita střešní krytiny. Na trhu existuje velmi široká a rozmanitá nabídka materiálů, takže se lze vždy přizpůsobit konkrétním potřebám klienta. Vždy ale platí, že i ta nejlepší střešní krytina musí být kvalitně a odborně položena.

Faktorů ovlivňujících odolnost dané střechy je však mnohem více. Základem je především pevná konstrukce ze zdravého dřeva, kterou zhotoví zkušení tesaři. Tesařských prací je vhodné využít při stavbě nové střechy, stejně jako při rekonstrukci, přestavbě nebo dostavbě.

K opravě či výstavbě nové střechy patří neodmyslitelně rovněž klempířské práce. Jde o velmi důležité oplechování střech a střešních prostupů a montáž okapů, svodů a úžlabí, které chrání dům před srážkami. Součástí klempířských prací je také instalace hromosvodu.

U střech, zejména rovných nebo s malým spádem, stejně jako u balkónů a teras, je bezpodmínečně nutné provést důkladnou hydroizolaci. Rovné plochy jsou totiž mnohem více zatěžovány meteorologický­mi vlivy.

Nejjednodušším postupem je nechat si zhotovit střechu na klíč, kdy veškeré práce naplánuje a zrealizuje jedna firma, což usnadní organizaci a koordinaci stavební činnosti.

V každém případě je vhodné se při plánování stavby nové střechy, dostavby nebo rekonstrukce obrátit na osvědčené odborníky s dlouholetou praxí, kteří za kvalitu své práce ručí mnoha zkušenostmi a referencemi.

Strategie blackjacku pro zlepšení vaší hry

Pokud se chcete přidat k milionům lidí, kteří již hrají Blackjack online, ale obáváte se, že vaše dovednosti nejsou na stejné úrovni, proč se nechytit některých užitečných strategií?

Recyklovatelné obaly - jedna z cest k úspěchu vaší firmy

Ekologie, udržitelný rozvoj, recyklace.

Proč stojí za to vydat se do Říma?

Také už plánujete příští dovolenou?